РЕДОВНИ ЧЛАНОВИ
Варвара Алексић
Варвара је правница за енергетику и животну средину са више од 4 године радног искуства у међународним организацијама и владином сектору.
У Секретаријату Енергетске заједнице (Беч) специјализовала се у области права заштите животне средине и енергетике, радећи на процени транспозиције и мониторингу имплементације права Енергетске заједнице. У Европској комисији (Генерални директорат за заштиту животне средине, Брисел) наставила је рад у области заштите животне средине са фокусом на сектор заштите вода и процес преговарања са земљама Западног Балкана, док је у Канцеларији за европске интеграције Владе Републике Србије била ангажована као правник лингвиста за области животне средине и енергетике.
Студент је докторских студија на Централно европском универзитету у Будимпешти.
Милица Будечевић
Драган Вељић
Предраг Видаковић
Оливера Виторовић
Иван Вулић
Vulić Law Office
Иван је адвокат из Београда специјализован за пружање правних савета из области права енергетике, трговине и снабдевања електричном енергијом, корпоративног, трговинског, грађанског и облигационог права. Спада у ред водећих специјалиста права о електричној енергији. Правно саветује домаће, европске и компаније из региона у њиховом присуству на тржишту електричне енергије у Републици Србији у области трговине и снабдевања електричном енергијом као и у свим областима корпоративног и трговинског права. Учествује у консултантским тимовима појединих водећих европских консултантских кућа као правни експерт на реализацији пројеката из области енергетске регулативе. Ангажован је и на пружању правних савета на значајним пројектима у области електроенергетике у Србији. Посебно се бави правним аспектима закључивања и извршавања уговора о потпуном снабдевању електричном енергијом на тржишту Републике Србије. Члан је Комисије за праћење примене Правила о раду преносног система. Бави се заступањем клијената пред домаћим судовима и учествује у тиму адвоката у поступцима који се воде пред међународном арбитражом.
Дипломирао је и стекао звање мастер правник на Правном факултету Универзитета у Београду, одбранивши мастер рад на тему „Уговор о потпуном снабдевању електричном енергијом“. Члан је Адвокатске коморе Београда.
Павле Вулић
Vulić Law Office
Павле је адвокат из Београда са 38 година искуства у области корпоративног, трговинског и грађанског права, инвестиција и страних улагања, од чега преко 30 година у области права енергетике. Радио је 18 година у Електропривреди Србије, на различитим пословима, од чега је 5 година био директор дирекције/помоћник генералног директора за правне, организационе и кадровске послове. Спада у ред водећих стручњака у области права енергетике са дугогодишњим искуством посебно у области електроенергетике. Учествовао је као правни експерт у већем броју најзначајнијих пројеката у области енергетике у бившој СФРЈ, Републици Србији и региону. Активно је учествовао у процесима креирања правне регулативе отварања тржишта електричне енергије у Републици Србији, њеног усклађивања и праћења усклађености са прописима Европске Уније. Водио је процесе раздвајања електроенергетских делатности производње и оператора преносног система у Републици Србији. Правно саветује домаће и водеће европске и компаније из региона, како у области учешћа на тржишту електричне енергије, страних улагања, обновљивих извора енергије, реализацији значајних пројеката у области енергетике у Србији, тако и у свим областима корпоративног и трговинског права. Ангажован је као правни експерт од стране појединих водећих европских консултантских кућа на реализацији пројеката из области енергетске регулативе у Србији. Заступа клијенте пред судовима и у поступцима пред међународним арбитражама, посебно из области права енергетике.
Дипломирао је на Правном факултету Универзитета у Београду. Члан је Адвокатске коморе Београда.
Милош Вучковић
Милош је старији партнер у адвокатској канцеларији Кaranovic/partners са преко 20 година искуства у саветовању клијената о свим аспектима енергетике и инфраструктуре, корпоративног и трговинског права, заштите животне средине, и непокретности.
Милош има јединствено регионално искуство у саветовању клијената у свим областима корпоративног права, укључујући корпоративно управљање, усклађеност са прописима, приватизацију, спајање и преузимање, уговоре и комерцијалне споразуме, заједничка улагања, издвајања из постојећих компанија (spin-off), реструктурирања, понуде за преузимање, итд.
Поред локалног тима, Милош надгледа и сарадњу адвокатске канцеларије Карановић & Николић са македонским адвокатима, а такође води и Службу за рад са немачким клијентима.
Његово богато професионално искуство и дугачка листа клијената укључује водеће међународне компаније, као и државне и финансијске институције које послују у региону југоисточне Европе, као што су International Finance Corporation (ИФЦ), Европска банка за обнову и развој (ЕБРД), Rio Tinto Group, Euromax Resources, Mid Europa Partners, Град Београд, Africa Israel Investments (АФИ Европа), Shikun & Binui, Zijin Mining Group Co, Air Serbia, Binani Industries, Newcrest Mining Limited, Economic Consulting Associates Ltd, ИКЕА, МК Гроуп, и многе друге.
Милош је један од аутора књиге Focus on Energy која излази бијенално у издању канцеларије Карановић & Николић.
Рангиран је као водећи адвокат у области енергетике и инфраструктуре од стране свих релевантних међународних правних директоријума.
Биљана Грбић
Биљана је дипломирала на Правном факултету Универзитета у Београду 2011. године, а на Универзитету Eötvös Loránd ELTE у Будимпешти 2018. године завршила мастер програм Европско право и међународно пословно право, са мастер тезом “European energy policy and its extension to third countries”. Биљана има више од 7 година радног искуства, између осталог и искуство у области енергетике које је стекла у јавном предузећу за топлотну енргију и у Министарству рударства и енергетике. Тренутно се налази на специјализацији у Секретаријату Енергетске заједнице у Бечу.
Корнел Дражилов
Александар Ђелић
Милан Ђукић
Мр Милан Ђукић је рођен у Новом Саду 1974.године. По струци Магистар правних наука.
Основну и средњу сколу завршио је у Новом Саду. Основне студије завршио је 1999. године на Универзитету у Новом Саду, Правни факултет. Завршио је 2005. године Специјалистичке студије „Право Енергетике“ на Правном факултету у Београду, 2012. године је положио Правосудни испит, а 2014. године магистрирао са тезом „Уговор о продаји природног гаса“.
2000. године запошљава се у Ј.П. “Нафтна индустрија Србије, Нис-Гас”, одакле 2005. прелази у Ј.П. “СРБИЈАГАС” где ради и данас најпре на месту директора сектора правних и кадровских послова, а од јануара 2015. на месту Извршног директора функције за правне, кадровске и опште послове. Члан је радне групе за изградњу гасовода “Бугарска граница – Мађарска граница” кроз Србију и руководилац Радне групе за решавање имовинско правних односа на траси тог гасовода кроз Србију. Члан је Радне групе за реструктурирање ЈП Србијагас и руководилац пројекта решавања имовинско правних односа и реконструкције пословног центра Србијагаса.
Поред професионалног ангажмана у ЈП Србијагас у току каријере био је и: Саветник председника УО “Института за ратарство и повртарство НС семе” Нови Сад
Председник УО “ГасПромет” Република Српска
Председник НО “Института КВБ” Сремска Каменица
Председник НО “Српске фабрике Стакла” Парацин
Председник НО “Агрозив” Зитисте
Председник НО “Специјална лука” Панцево
Члан УО “YugoRosGaz”, “МСК” , “Института за ратарство и повртарство” и “Гас промет”
Председник је скупштине струковног удружења “Удружења правника у енергетици”
Жељко Ђурић
Александар Јокић
Јелена Јоновска
Адвокат Јелена Јоновска је оснивач адвокатске канцеларије Јоновски и стални судски преводилац за словачки и македонски језик. Рођена је 1985. године у Београду, основно и средње образовање је завршила у Србији и Северној Македонији, а на Правном факултету Универзитета у Београду дипломирала је 2008. године, те завршила мастер студије у области пословног права 2009. године. Адвокатуром се бави од 2011. године, са претежним ангажовањем у области међународног приватног права, пословног, компанијског, трговинског, облигационог и имовинског права, права енергетике и права странаца. За сталног судског преводиоца постављена је 2017. године. Члан је више струковних удружења, а од 2016. године је и члан IBA (International Bar Association). Говори српски, словачки, македонски и енглески језик, а служи се руским, чешким и италијанским језиком.
Мирослав Камел
Маја Ковачевић
Милош Кузман
Милош Кузман је консултант за право енергетике са значајним искуством у области правне подршке истраживања и производње нафте и гаса. Специјализован је у области енергетског, комерцијалног, банкарског и финансијског права а искуства је између осталог стицао и на мастер студијама на Institute for Law and Finance у Франкфурту на Мајни и Columbia Law School у Њујорку. Тренутно је на позицији вишег саветника за истраживање и производњу нафте и гаса у Нафтној Индустрији Србије и потпредседник је Удружења за право енергетике Србије.
Дејан Коцић
Милош Лаковић
Неда Лазендић
Љубосав Ленхарт
Бранислава Лепотић Ковачевић
Др Бранислава Лепотић Ковачевић је правник који се бави правом енергетике. Положила је правосудни испит. Докторску дисертацију је одбранила 2001. године. Даље специјалистичко образовање из права ЕУ стеклa је у Берлину и Бриселу, као и из области енергетике на CEPMLP, University of Dundee, United Kingdom. Предавала право енергетике на последипломским студијама Правног факултета Универзитета у Београду током 2004-2006. Ове студије су похађали 120 полазника са различитим искуством: правници, економисти и инжењери; из Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине, који су након тога радили у новооснованим регулаторним институцијама и компанијама за ново либерализовано тржиште енергије према Уговору о оснивању Енергетске заједнице. С друге стране, ова активности је успоставила препознатљивост области права енергетике широм региона и широм индустрије.
Др Лепотић Ковачевић преко двадесет година ради у области енергетике на разним стручним и менаџерским пословима у области привредног права и права енергетике. Ангажована је и сарађивала је са владиним и регулаторним институцијама, као и телима УН-а, ЕУ-а, Енергетске заједнице, УСАИД-а, ГИЗ-а, КПМГ-а, КЕМА-е и других. Учествовала је у изради низа закона, законских и подзаконских аката у енергетском сектору у региону Балкана. Аутор је преко 50 радова из области привредног права, права енергетике, права Европске уније и других сродних права. Редовни је аутор Klywer Law International Enciclopedia of Law о праву енергетике Црне Горе и Србије. Говори на конференцијама, парламентарним саслушањима и разним професионалним удружењима у енергетској индустрији широм региона.
Др Лепотић Ковачевић је као виши домаћи правни стручњак радила на успостављању Регулаторне агенције за енергетику у Србији. Организовала је обуку за кључне стручне кадрове у енергетским компанијама у Србији у складу са Уговором о оснивању Енергетске заједнице и о прописима из области енергетике са енергетском заједницом и енергетским законом са PWC. Била је водећи правник у оснивању компаније за транспорт нафте нафтоводима Транснафта, из Нафтне индустрије Србије (НИС), пре него што је Газпромњефт преузео НИС. Као руководилац за правне послове, преузела је улогу кључног правника у паневропском пројекту нафтовода са колегама из Хрватске, Италије, Румуније и Словеније.
Поред тога што је председница Удружења за право енергетике Србије, чланица је: Скупштине Удружења правника у привреди, Извршног одбора Српске асоцијације за нафту и гас – СНАГА, Удружења међународних преговарача у нафтној економији (АИПН), Друштва термичара и била је члан Извршног одбора Националног нафтног комитета Србије – Светског савета за нафту.
Слађана Михајловић
Слађана Михајловић је експерт на пољу трговине и управљања портфолијом природног гаса са вишегодишњим искуством у Нафтној индустрији Србије. Специјалиста је у области права енергетике, трговине природним гасом, као и у области правне подршке истраживања и производње нафте и гаса. Правни факултет завршила је у Новом Саду, на универзитету у Београду завршила је специјалистичке академске студије MBA Marketing Communications акредитоване од стране International Advertising Association (IAA). Тренутно је на постдипломским студијама из Пројектног менаџмента на Факултету техничких наука у Новом Саду. Чланица је Удружења за право енергетике Србије.
Миљан Мимић
Марина Митић
Марина Вуковић Зечевић
Петар Митровић
Петар је партнер у Одељењу за енергетику и инфраструктуру у адвокатској канцеларији karanovic/partners. Саветује клијенте у важним енергетским пројектима како у вези са развојем нових енергетских постројења, тако и у вези са унапређењем регулаторног оквира за обновљиве изворе енергије. Препознат је као један од најбољих адвоката за област енергетике међу релевантним тржишним актерима, као и од стране независних светских правних директоријума.
Члан је Одељења за пореска питања и Одељења за корпоративно право, усредсређен је на питања везана за ПДВ и порез на добит предузећа, опште корпоративно право и спајања и преузимања. Има велико искуство у припремама и преговорима трансакционих докумената, due diligence анализама итд.
Петар саветује неке од водећих светских компанија и финансијских институција које послују на српском тржишту у областима енергетике и инфраструктуре, као што су International Finance Corporation (IFC), Европска банка за обнову и развој (EBRD), Zijin Mining Group Co, Rio Tinto Group, Tethyan Resources, Akuo Energy SAS, Elicio, Ivicom, Tecteo, WindVision Operations, CCCC Tianjin Dredging Co., Ltd, Newcrest Mining Limited, Invenergy, MOL grupa, Economic Consulting Associates Ltd, Vestas, и многе друге.
Један је од аутора књиге Focus on Energy која излази бијенално у издању канцеларије Карановић & Николић, а такође је као коаутор дао свој допринос бројним другим издањима, међу којима су и White Book, European Energy Handbook, Electricity regulation in Serbia: overview итд.
Петар је део тима који је освојио Deal of the Year награду за 2017. годину коју додељује угледни часопис CEE Legal Matters, за пројекат финансирања ветроелектране Чибук 1 у вредности од 215 милиона евра.
Петар Мишковић
Адвокат Петар Мишковић је оснивач Адвокатске канцеларије Петар Мишковић – PM Law. Пре отварања сопствене канцеларије, као адвокат је сарађивао са Адвокатском канцеларијом Мирослав Стојановић у сарадњи са Wolf Theiss. Приправничку вежбу је обавио у АОД Моравчевић, Војновић и партнери у сарадњи са Schoenherr.
Петар преко 4 године саветује клијенте у области М&А трансакција и корпоративних питања, права енергетике и различитих регулаторних питања.
У области права енергетике посебно се бави регулаторним оквиром и питањима у вези са обновљивим изворима енергије, нафтом, гасом и електричном енергијом. Аутор је академских чланака Изјаве и гаранције у уговорима о продаји удела – појам и проблематика у српском праву и Клиничка слика и лечење корона вируса приликом куповине удела, који су објављени у часопису „Право и привреда“ Удружења правника у привреди Србије.
Поред наведеног, један је од аутора који су припремали водич за обновљиве изворе енергије у Централној, Источној и Југоисточној Европи, у издању WOLF THEISS Rechtsanwälte GmbH & Co KG (The Wolf Theiss Guide to: Generating Electricity from Renewable Sources in Central, Eastern & South-eastern Europe, 2020).
Правни факултет Универзитета у Београду је завршио 2016. године, где је стекао и звање мастер правник, одбранивши мастер рад Арбитражно решавање спорова из прекограничних М&А трансакција.
Говори руски, енглески и српски језик.
Александар Младеновић
Адвокат са преко 15 година искуства, специјализован за рад у области међународног привредног права с посебним фокусом на спајања и преузимања, финансије и банкарство, заштиту животне средине, непокретности.
Александар има богато регионално искуство у саветовању клијената у областима корпоративног управљања, усклађености са прописима, приватизација, реструктурирања.
Александар је дипломирао на Правном факултету у Београду, а мастер студије је завршио на Универзитету Нотингем, School of Law, са ужом специјализацијом на групи предмета из области инвестиционог права.
Рангиран је као признати адвокат од стране релевантних међународних правних директоријума.
Аутор је бројних чланака у области привредног права и активни учесник многих домаћих и међународних конференција.
Један је од оснивача заједничке адвокатске канцеларије Младеновић и Станковић у сарадњи са Rokas International Law Firm.
Раде Мрдак
Драгутин Ненезић
Драгутин Ненезић
Драгутин Ненезић је правник са преко 10 година искуства, специјализован за области јавно-приватног партнерства и концесија, финансирања инфраструктуре и урбаног развоја.
Рођен и одрастао у Београду, дипломирао је на Правном факултету Универзитета у Београду, и положио правосудни и адвокатски испит. Усавршавао се у области јавноприватног партнерства на Harvard Kennedy School и поседује међународни сертификат из ове области.
Током своје професионалне каријере, Драгутин је радио у највећим глобалним и регионалним консултантским кућама и адвокатским канцеларијама, као и на високим позицијама у јавном сектору. Тренутно ради као самостални консултант у региону тзв. Западног Балкана. У различитим својствима је учествовао на свим већим пројектима јавно-приватног партнерства и концесија у региону, укључујући ту и пројекте у области обновљивих извора енергије и енергетске ефикасности.
Објавио је већи број радова на тему јавно-приватног партнерства у земљи и иностранству и члан је експертског тима Економске комисије Уједињених нација за Европу.
Исидора Николић Савин
Исидора Николић Савин је адвокат и судски преводилац за енглески језик.
На Правном факултету Универзитета у Новом Саду дипломирала je и стекла звање Специјалисте за грађанско и привредно право Европске уније. Звање магистра правних наука стекла је, са похвалом декана на Правном факултету Универзитета ”Темпл” (Temple University James E. Beasley School of Law) у Филаделфији, САД. Грађанско и привредно право Европске уније и Немачке изучавала је на Универзитету ”Лудвиг Максимилијан” (Ludwig Maximilians Universität) у Минхену, Немачка. Тренутно похађа докторске студије на Правном факултету Универзитета у Београду.
У својој адвокатској пракси бави се корпоративним и трговинским правом, преузимањем привредних друштава, страним улагањима, правом конкуренције и правом интелектуалне својине и заступа углавном иностране клијенте. Трансакције у којима је пружала правну подршку достизале су вредност од 308 милиона евра и тицале су се различитих сектора индустрије – од малопродајних ланаца, банкарства и осигурања до међудржавних зајмова.
Током студија имала је привилегију да буде корисница стипендија, између осталог, Владе САД (Ron Brown Fellowship), Немачке (DAAD и IRZ) и Краљевине Норвешке.
Председница је Удружења ”Фулбрајт и пријатељи”; чланица je Одбора за правна и статутарна питања Матице српске и једна je од оснивачица удружења ”Преводилачко срце” које про боно преводи документацију потребну за лечење у иностранству пацијената са простора СФРЈ.
Поред енглеског, користи се и немачким и француским језиком.
Лидија Обреновић
Ивана Панић
Милица Пештерић
Милица Пештерић је адвокат и старији сарадник у ортачком адвокатском друштву „Бојовић, Драшковић, Поповић & Партнерс“. У својој адвокатској и правничкој пракси се бави правом енергетике и то како нафтом и гасом тако и обновљивим изворима енергије, великим инфраструктурним пројектима и унапређење корпоративног управљања у државним енергетским компанијама. Поред тога, бави се и корпоративним и финансијским правом, као и привредним правом уопште.
Дипломирала је на Правном факултету Универзитета у Београду, а мастер студије је завршила на Универзитету у Кембриџу, Queens’ Collegе са ужом специјализацијом на групи предмета из области привредног права (право конкуренције, корпоративне финансије, корпоративно управљање и међународни привредни поступци).
Поред енглеског језика, служи се и немачким језиком.
У слободно време дизајнирам женску одећу и руководим сектором за културу и уметност удружења British Society of Serbia.
Александра Петровић
Милица Поповић
Дипломирао на Правном факултету Универзитета у Београду 1999. године на Одсеку за међународно право, а правосудни испит положио априла 2002.
Професионалну каријеру започео као судијски приправник у ИИИ Општинском суду у Београду (2000-2002), а правом енергетике почео да се бави у реномираним консултантским кућама КПМГ и КЕМА Цонсултинг (данас ДНВ ГЛ) од 2002. до 2005. године. У овом периоду именован је за правног саветника и члана званичног преговарачког тима Републике Србије за Уговор о оснивању Енергетске заједнице. Од 2005. до 2014. године заузима позицију Водећег правника Агенције за енергетику Републике Србије (АЕРС). Био је члан Радне групе за електричну енергију Регулаторног одбора Енергетске заједнице, Координатор Националног програма за ЕУ интеграције испред АЕРС, члан Комитета за лиценцирање и конкуренцију и Председник Радне групе ЕРРА (Енергy Регулаторс Регионал Ассоциатион) за правну регулативу.
Од фебруара 2014. године ради у Нафтној индустрији Србије (НИС а.д.), где тренутно заузима позицију Директора Канцеларије за односе са институцијама ЕУ. Живи и ради у Београду.
Мина Радојевић
Јован Рајић
Наташа Рајковић
Наташа је завршила Правни факултет Универзитета Унион 2018 године и тренутно завршава мастер програм Нафтно, гасно и рударско право на Универзитету Nottingham Trent у Енглеској. Током мастер студија је писала радове на тему еколошких и инвестиционих питања енергетског сектора и права конкуренције. Током 2019. и 2020. године је примљена у два наврата на стажирање у Секретаријат Energy Charter како би помогла у припреми Energy Investment Risk Assessment 2019 пројекта у коме учествује преко 30 држава света и извештаја Jordan Investment Climate and Market Structure. Приправник је у адвокатској канцеларији Рајковић од децембра 2018 године. Говори српски, енглески и француски, а служи се шпанским.
Павле Ристић
Драгољуб Симоновић
Драгољуб је адвокат из Обреновца са преко 40 година искуства у области права енергетике, облигационог, грађанског, процесног и радног права, од чега око 25 година у Електропривреди Србије. Спада у ред водећих стручњака и најплодоноснијих аутора у области права енергетике, посебно у области електро енергетике. Ангажован је и на пружању правних савета на значајним пројектима из области права енергетике у Србији. Аутор је бројних књига, чланака и приручника из области права енергетике, привредног, радног и облигационог права, а такође је аутор и коаутор бројних коментара закона, међу којима и књига о праву о електричној енергији, крађи електричне енергије, четири тома Уговорне читанке и два тома Радноправне читанке у издању Службеног Гласника. У више наврата је био предавач на бројним семинарима и конгресима у оквиру кога је 10 година био уредник секције Копаоничке школе природног права. Био је главни уредник стручних часописа из области права „Pro et contra“ и „Vox Iuris“, а сада је главни уредник часописа „Савремена управа“. Био је дугогодишњи члан Извршног одбора Удружења правника Србије и Управног одбора Удружења правника у привреди Србије. Ангажован је на пружању правних савета домаћим друштвима у области трговине и снабдевања електричном енергијом, уговорних и радноправних односа. Заступа клијенте у најкомплекснијим предметима из области привредног, радног и грађанског права пред судовима. Именовани је судија Суда части Привредне коморе Србије.
Драгољуб је стекао диплому на Правном факултету Универзитета у Крагујевцу. Члан је Адвокатске коморе Београда.
Вук Станковић
Вук Станковић је адвокат који се налази на челу београдске канцеларије Rokas (Rokas International Law Firm) и специјализован је консултант за право Енергетике, Инфраструктуре, Индустријског инжењеринга и EPC уговарања (укључујући и BoP уговоре). Препознат од стране светских правних директоријума као један од лидера на тржишту, док је процена IFLR1000 директоријума за 2020 годину – Водећи адвокат – изузетно цењен (Leading Lawyer – highly regraded). Учествовао је у саветовању приликом изградње пет ветропаркова у Србији и три у иностранству. Учествовао је у трансакцијама из области енергетике и инфраструктуре укључујући и највеће инфраструктурне пројекте у региону (аутопут Бар – Бољаре у Црној Гори). Заједно са међународним тимом учествовао је у саветовању Енергетске Заједнице на имплементацији неколико пројеката.
Од 2018. године држи позицију Потпредседника и члана Управног одбора Удружења за право енергетике Србије. Аутор је многих чланака и активни учесник многих конференција у земљи и иностранству.
Ненад Станковић
Адвокат и сениор партнер у Адвокатској канцеларији Станковић и партнери је специјализован за рад у области међународног привредног права с посебним фокусом на спајања и преузимања, непокретности, финансирање пројеката, енергију и инфраструктуру, решавање спорова и приватна јавна партнерства. Ненад је дипломирао на Правном факултету у Београду и члан је Адвокатске коморе Србије и Адвокатске коморе Београда од 1998. године. Ненад је такође посебно посвећен клијентима који пролазе поступак извршења, алтернативног решавања спорова, стечаја, банковних трансакција и општих питања која се односе на привредно право. Он заступа клијенте у поступцима међународне арбитраже и у комплексним парничним предметима пред домаћим судовима. Ненад је заступао клијенте у неким од најсложенијих трансакција у Србији и Црној Гори.
Зорана Стојковић
Анђелка Тодоровић
Анђелка је адвокат са више од 8 године искуства у финансирању и развоју пројеката у области енергетике и инфраструктуре. Има богато професионално искуство у саветовању о усклађености пословања у широком спектру регулисаних индустрија.
Током свог рада у сарадњи са Адвокатском канцеларијом Мирослав Стојановић (у сарадњи са Wolf Theiss), Анђелка је често први контакт страних инвеститора који долазе у Србију и радила је на неким од највећих инфраструктурних пројеката, укључујући концесије, приватизације и водеће ЈПП пројекте. Оштрог ока за детаље и специфичног стила преговарања, за кратко време се остварила као драгоцен члан тима у многим прекограничним трансакцијама у Србији и региону.
Активна је у Одбору за телекомуникације и дигиталну економију Савета страних инвеститора (FIC) у Београду и такође у Америчкој привредној комори (AmCham) у Београду. Чланица је међународне иницијативе за родну равноправност жена RoW – Rule of Women.
Један је од аутора водича за обновљиве изворе енергије у Централној, Источној и Југоисточној Европи, у издању WOLF THEISS Rechtsanwälte GmbH & Co KG (The Wolf Theiss Guide to: Generating Electricity from Renewable Sources in Central, Eastern & South-eastern Europe, 2020).
Дипломирала је на Правном факултету Универзитета у Београду.
Анђелка течно говори енглески и српски језик.
Мира Тодоровић Симеонидес
Партнер у Адвокатској канцеларији Рокас у Атини
Рођена у Београду, Србија, стручњак за српско и грчко право; примљена у Адвокатску комору Београда 1993., а у Адвокатску комору Атине 2007.године, мастер грађанског права (ЛЛ.М) Правног факултета Универзитета у Београду.
Мира је шеф Рокас одсека за енергетику, има више од 20 година искуства у области права енергетике, укључујући велике пројекте у више јурисдикција, а у вези са М&А, разним регулаторним питањима и споровима. Пружала је правну подршку у разним аспектима права енергетике, укључујући електричну енергију, угљоводонике и обновљиве изворе енергије, раздвајање вертикално интегрисаних енергетских компанија и друга питања либерализације енергетских тржишта; производње енергије; трговине и снабдевања, финансирања, издавања лиценци и рагулаторних питања, као што су питања везана за резервисање капацитета и регулисаних тарифа за пренос, дистрибуцију и складиштење, и генерално за питања цена енергије; Израде студија усклађености са ЕУ регулативом у вези са обновљивим изворима енергије и јавним снабдевањем у енергетици; као и одређена питања концесија за угљоводонике и складиштење природног гаса. Задужена је за надгледање Рокас мреже адвокатских канцеларија у погледу питања права енергетике.
Њене публикације укључују; Одељак о електричној енергији у Greek Law Digest за 2018 и за 2019; Одељак о Грчкој за Студију о правној регулативи нуклеарног отпада, Interlaw едиција (2018); редовно објављује за ИЛО Енергија и природни извори newsletter; Greek Electricity Market in the midst of Fundamental Reforms u European Networks Law $ Regulation, (издање 4/2014) и Unbundling and Privatisation of the State Owner Vertically Integrated Companies in the Energy Community у часопису ОГЕЛ volume 12, издање 2 (2014). Уредник је Рокас Energy Newsflash, двомесечног електронског часописа који се издаје од јуна 2013. и покрива све битне теме права енергетике у ЕУ, Грчкој и другим државама југоисточне Европe (http://www.rokas.com/en/press-articles-a-publications/energy-and-environment).
Тања Унгуран
Адвокат са преко 18 година професионалног искуства у области општег привредног права, специјализована за корпоративно, пореско право и право енергетике. У својству правног саветник водила је велики број енергетских пројеката у Србији, Црној Гори, Босни и Херцеговини и Македонији, укључујући пројекте у области обновљивих извора енергије као и велике инфраструкрне пројекте у области конвенционалних извора енергије. Радила је на рефорими националних енергетских прописа у Србији, Црној Гори, Македонији и Босни и Херцеговини, примарно у области обновљивих извора енергије. Осим у енергетским пројектима у региону бивше Југославије, тренутно ради као међународни правни саветник на развоју енергетских пројеката у Грузији, Албанији и Танзанији.
Ива Ђинђић Ћосић
Рођена у Загребу 1975. године.
Завршила Земунску гимназију, дипломирала на Правном факултету Универзитета у Београду и положила правосудни испит.
Звање Мастер правника за ужу научну област међународног пословног права стекла је на Правном факултету Универзитета у Нишу одбраном рада „Уговор о заједничким аукцијама за доделу прекограничних преносних капацитета електричне енергије“. Дугогодишњи је руководилац правних послова у области енергетике и међународноправне сарадње у ЈП Србијагас и Електромрежа Србије а.д. (ЕМС АД). Од 2008. године представница је ЈП ЕМС у радним групама и телима Асоцијације оператора преносних система за електричну енергију ( ЕНТСО-Е ) у Бриселу. Чланица је Комисије за праћење примене Правила о раду преносног система и Комисије за праћење примене Правила о раду тржишта електричне енергије. Била је представница Владе Републике Србије у Скупштини акционара и члан Надзорног одбора ад Аеродром Никола Тесла у периоду од 2010-2012. године
Драгољуб Цибулић
Драгољуб Цибулић у БДК адвокати води одељење за право непокретности и грађевинско право као и секторе енергетике и инфраструктуре. Саветовао је на неким од најзначајнијих трансакција у контексту приватизације, greenfield i brownfield инвестиција, јавно приватног партнерства, концесија и заједничких улагања у региону. Драгољуб је у БДК од оснивања канцеларије 2004. године, а партнер је од 2007. године. Има 15 година искуства.
Драгољуб је стекао диплому Правног факултета Универзитета у Београду 2002. године.
Члан је Адвокатске коморе Београда и Међународне адвокатске коморе.
Ради на српском и енглеском језику.
Ана Чалић Турудија
Ана Чалић Турудија је партнер у адвокатској канцеларији Прица и партнери са искуством у адвокатури више од 18 година.
Ана је започела своју професионалну каријеру 2001. године, придружила се канцеларији Прица и партнери 2003. и партнер је од 2006. године.
Поседује широко искуство у саветовању како продаваца тако и купаца у комплексним приватизацијама и М&А трансакцијама обзиром да је радила на већини М&А пројеката канцеларије, а нарочито из сектора енергетике и телекомуникација. Између осталог, била је члан правног тима који је саветовао: M-tel Holdings у стицању удела у приватном власништву капитала највећег мобилног оператера у Србији, оснивању новог ентитета и продаји Telenoru; GazpromNeft код стицања већинског удела куповином 51% акција НИС а (највећи аквизициони пројекат у енергетском сектору у Србији до сада); Inter RAO UES у тендерској продаји дела акција и повећања капитала у Електропривреди Црне Горе.
Ана је недавно заступала MET Renewables AG при куповини 50% акција у компанији NIS Energowind а затим изградњи ветропарка „Пландиште“, као и CJR Renewables у вези са изградњом тренутно највећег ветропарка на Балкану „Долово Чибук“.
У области енергетике и природних ресурса Ана пружа савете о свим правним питањима, од set-up енергетског пројекта и трансакције, до прибављања енергетских дозвола и дозвола за промет електричном енергијом за клијенте попут Shell Adria, Enel Trade, Uniper, Ayen, Alpiq Energy SE, Hrvatska elektroprivreda (HEP), MET SRB.
Поред широког спректра правних услуга из области енергетике Ана заступа клијенте пред домаћим и међународним арбитражама. Постављена је за арбитра Сталног арбитражног суда Привредне коморе РС.
Зоран Шољага