ПРИДРУЖЕНИ ЧЛАНОВИ
Александра Бабић
Дамјан Рехм Богуновић
Dirk Buschle
Душан Вукотић
Душан Вукотић је од 1994. године је стално запослен у бившој „Електродистрибуцији Београд“, где је обављао послове на неколико радних места у Дирекцији за управљање и одржавање ДЕЕС. Радну каријеру је започео у Служби за испитивање, да би после пар година свој радно ангажовање наставио на пословима рада са SCADA системом, али и анализе и планирање ДЕЕС. Од 2017. године се налази на радном месту специјалисте за управљање у оквиру Дирекције за управљање ДЕЕС у ОДС „ЕПС Дистрибуција“ д.о.о. Београд.
Током већег дела своје каријере интензивно се бавио унапређењем SCADA система и аутоматизације СНДМ, као и пословима анализе и планирањем рада ДЕЕС у циљу њеног оптималног рада на дистрибутивном подручју града Београда.
Аутор је неколико десетина стручних радова из области дистрибутивних електроенергетских система.
Председник је ИСС КС N057 Управљање и комуникација у електроенергетском систему.
Председник је ЦИРЕД СРБИЈА СТК-3 – Заштита и управљање у дистрибутивним
мрежама.
Члан је ЦИГРЕ СРБИЈА СТК Ц6 – Дистрибутивни системи и дистрибуирана производња.
Члан је IEC TC 57 WG14 која ради на изради серије стандарда IEC 61968.
Члан је Скупштине Института за стандардизацију Србије и Стручног савета за стандардизацију из области електротехнике.
Члан радне групе „Energy Community“ која дефинише примену „prosumer“-а.
Члан Инжењерске коморе Србије (лиценце 350, 351, 450, 451).
Дуња Грујић
Дуња Грујић је рођена у Шапцу 1990. године.
Завршила је Шабачку гимназију, а потом основне и мастер студије на Електротехничком факултету Универзитета у Београду, модул Електроенергетски системи. Тренутно је студент докторских студија на Електротехничком факултету Универзитета у Београду, модул Електроенергетске мреже и системи.
Од децембра 2013. године ради у Електродистрибуцији Србије на пословима подршке тржишту електричне енергије, праћења интеграције обновљивих извора, анализе и планирања преузимања, испоруке и губитака електричне енергије у дистрибутивном систему, развоја и имплементације софтвера за потребе оператора дистрибутивног система, израде интерних аката и друго. Тренутно је на позицији вишег аналитичара за пословне процесе за подршку тржишту и смањење губитака.
Активно учествује у раду радних група Енергетске заједнице, као и на изради законских и подзаконских аката из области енергетике.
Објавила је више научних радова на тему обновљивих извора електричне енергије.
Октобра 2018. године била је представник Републике Србије на радионици IEC Young Professionals, која је одржана у оквиру Генералног заседања IEC-а, у Јужној Кореји.
Члан је комисије за стандарде Института за стандардизацију Н013 Општи аспекти за снабдевање електричном енергијом, мерење електричне енергије и управљање оптерећењем.
Корнел Дражилов
Владимир Ђурић
Образовање:
Универзитет у Новом Саду, Правни факултет Нови Сад – дипломирани правник
Положен правосудни испит
Радно искуство:
• Експерт координатор
Правна подршка и експертиза у области истраживања и производње нафте, природног гаса геотермалних ресурса и енергетике;
Праћење анализа и процена лиценцних ризика у области енергетика и рударства;
Учешће у радним групама и тимовима за праћењем правне регулативе у области рударства и геолошких истраживања и енергетике и усклађивање рада и пословања са одредбама закона;
Послови обезбеђивања, одржавања и заштите лиценцних права;
НИС а.д. Нови Сад (од 2010)
• Руководеће позиције
Директор Сектора за правну подршку истраживања и производње
Директор Дирекција за правне послове
Помоћник директора Огранка НИС- Нафтагас
Директор Функције за правне и кадровске послове Огранка НИС- Нафтагас
Директор Сектора правних послова
Руководилац одељења НИС а.д. Нови Сад – НИС Нафтагас и ЈП НИС Нови Сад (1992 – 2010)
Ивана Ђуровић
Весна Живковић
Весна Живковић је завршила магистарске студије Руског државног универзитета за нафту и гас „Иван Михајлович Губкин“ у Москви на модулу Правно регулисање енергетског комплекса. Магистарску дисертацију, посвећену изградњи нафтно гасних објеката, одбранила је са одликом. Академска знања стицала је на основним и мастер студијама на Правном факултету Универзитета у Београду (пословноправни смер/подмодул за радно и социјално право). Као најзначајнија студентска признања издваја „Табороши стипендију“, награду „Вељко Губерина“ за најправничкији говор XXIV такмичења у беседништву студента Правног факултета и победу на XVII међународном форуму Topical Issues of Rational Use of Natural Resources у Санкт Петербургу.
Своја практична знања развијала је у адвокатског канцеларији „Gecić Law“ у Београду и централном офису акционарског друштва „Lukoil“ у Москви (департмент за управне процедуре и решавање спорова унутар групе Лукоил). У сфери енергетике и рударства за сада има објављене радове у областима правног оквира снабдевања топлотном енергијом и проблема лиценцирања истраживања и добијања енергетских и минералних ресурса у контексту косовског конфликта.
Сима Живуловић
Дејан Ивезић
Синиша Јањушевић
Розета Карова
Весна Костовић
Александар Ковачевић
Слободан Кујовић
Данијела Исаиловић
Небојша Лапчевић
Dimitris Lelovitis
Станка Лесковац
David Lockhart
Мирослав Лутовац
Даворин Маринковић
Сања Мијовић
Бобан Павловић
Љубинко Савић
Нино Сијерић
Драгослава Стојиљковић
Јован Тишма
Маја Турковић
Небојша Ћулум
Љиљана Хаџибабић
Образовање: Електротехнички факултет, Универзитета у Београду; VII, ВСС (еквивалентно мастерсу, 300 ЕСПБ бодова)
Радно искуство: 40 година у енергетици, првенствено у: Електропривреди Србије (22 године), Министарству рударства и енергетике (2,5 године), Консултантском предузећу Energy saving group (1 година) и Агенцији за енергетику РС (13,5 година).
Чланство у професионалним организацијама: Национални комитет Савета за велике електроенергетске системе CIGRE (Conseil International des Grands Réseaux Electriques) Србија, Рад у студијском комитету Ц5 – Тржиште електричне енергије и регулација. 2013. године добијена Плакета за рад у организацији CIGRE и диплома за најзапаженији рад у студијском комитету Ц5.
Тренутна позиција: Независни консултант у области енергетике и регулације у енергетици. Радила на Закону о енергетици из 2011. и 2014. и нацрту Закона о енергетској ефикасности и рационалној употреби енергије из 2021, као и њиховим подзаконским актима. Радила на студијским пројектима за Министарство рударства и енергетике и Оператора дистрибутивног система из области: капацитивни механизми; интеграција обновљивих извора енергије у дистрибутивни систем и напредни системи мерења у дистрибутивном систему.
Област експертизе: Пренос прописа Европске уније у правни систем Републике Србије. Учествовала или учествује на изради више закона и подзаконских аката, као и методологија и других аката Агенције за енергетику, у циљу обављања регулаторних послова дефинисаних законом. Добро познавање модела тржишта електричне енергије и природног гаса, као и енергетских система у области електричне енергије и природног гаса (електране, мрежни системи и правила о раду мрежних система, карактеристике потрошње, итд).